Veiverių Tomo Žilinsko gimnazija Uncategorized Tarptautinis AIESEC projektas Active Lithuania

Tarptautinis AIESEC projektas Active LithuaniaSausio 14 – 29 dienomis gimnazijoje vyko tarptautinis AIESEC projektas Active Lithuania. Projekto metu mūsų gimnazijoje užsiėmimus vedė du studentai užsieniečiai savanoriai. Active Lithuania yra AIESEC Lietuva produktas, kuriame jauni užsieniečiai savanoriai dirba su vaikais ir paaugliais tam, kad supažindintų ir paskatintų spręsti pagrindines mūsų šalies socialines problemas. Kiekvieną projekto dieną vyko po vieną užsiėmimą 7-IIIg klasių mokiniams.

Sausio 16 d. gimnazijoje vyko tarpkultūrinė vakaronė, kurios metu mokiniai pristatė mūsų šalies kultūrą, tradicijas bei kultūrinį paveldą. Projekto savanoriai pristatė savo šalis: Indiją ir Ukrainą. Vakaronės metu buvo dainuojamos lietuvių liaudies dainos bei šokami tautiniai šokiai. Taip pat visi vaišinosi mokinių pagamintais tradiciniais lietuvių valgiais.

Sausio 22 d. projekto dalyviai aplankė Kauno senamiestį. Išvykos metu gidė anglų kalba papasakojo daug įdomių faktų apie Laikinąją sostinę, jos istoriją ir architektūrą.

Sausio 26 d. nepabijoję sniego ir šalčio mokiniai su savanoriais vyko į Lietuvos liaudies buities muziejų, esantį Kauno r. Rumšiškėses. Ekskursijos metu dalyviai buvo supažindinti su XVIII a. pabaigos – XX a. pirmos pusės visų Lietuvos regionų:DzūkijosAukštaitijosSuvalkijos,  Žemaitijos  ir  Mažosios Lietuvos valstiečių  bei miestelėnų buitimi, darbais, tradicijomis.

Užsiėmimų metu mokiniai gilinosi į švietimo ir socialines problemas Lietuvoje. Bandė atrasti būdus joms spręsti bei suprasti, kokia nauda būtų tas problemas išsprendus. Išklausę dviejų savaičių paskaitas mokiniai turėjo atlikti užduotį. Susiskirstę komandomis po keturis jie turėjo išsirinkti vieną problemą, ją išanalizuoti bei pateikti sprendimo būdus. Paskutinę projekto dieną mokiniai pristatė savo darbus: plakatus, kuriuose išdėstė savo mintis ir žinias pasirinkta tema, ir pateikė elektroninius plakatų variantus. Darbai buvo įvertinti savanorių ir mokytojos Evitos Maksvytienės. Plakatai bus eksponuojami gimnazijoje.

Taip pat paskutinę dieną vyko savanorių atsisveikinimas su mokiniais bei gimnazijos mokytojais, kuris buvo smagus ir interaktyvus. Buvo įteiktos atsisveikinimo dovanos savanoriams ir visiems prisidėjusiems prie projekto įgyvendinimo.

Nuoširdžiai dėkojame visiems prisidėjusiems prie projekto Active Lithuania: direktoriaus pavaduotojai ugdymui Loretai Jurkšaitei už projekto koordinavimą, Virginijai Žliobienei ir mokytojai Evitai Maksvytienei, jog šiltai ir svetingai priėmė savanorius į savo namus.

Gimnazijos administracija

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Post