Veiverių Tomo Žilinsko gimnazija Uncategorized PAKEITIMAI, DĖL MOKSLEIVIŲ SVEIKATOS PAŽYMĖJIMŲ GALIOJIMO LAIKO!

PAKEITIMAI, DĖL MOKSLEIVIŲ SVEIKATOS PAŽYMĖJIMŲ GALIOJIMO LAIKO!Remiantis naujausiais Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) duomenimis, dėl moksleivių sveikatos pažymėjimų yra pasikeitimų, kuriuos turėtume žinoti kiekvienas. Ypač svarbi informacija mokyklinio amžiaus vaikus turintiems žmonėms, visuomenės sveikatos specialistams, vykdantiems sveikatos priežiūrą mokykloje, švietimo ir ugdymo įstaigoms, stovyklų organizatoriams.

   Kiekvienais metais moksleivių tėveliai buvo raginami iki naujų mokslo metų pradžios atlikti sveikatos patikrinimą savo vaikams. Taip pat būdavo prašoma neatidėlioti vizito pas šeimos gydytoją ar odontologą, nes priešingu atveju tenka laukti ilgose eilėse, patiriama nereikalingos įtampos, kurios galima išvengti, norint pateikti vaiko sveikatos pažymėjimą ugdymo įstaigoms. Tačiau šie metai išskirtiniai ir kitokie ne, tik mums, bet ir visam pasauliui. Dėl išplitusios koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atsirado pasikeitimų ir SAM priėmė naują sprendimą, pratęsti sveikatos pažymėjimų galiojimą laiką, kuriam pritarė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

   Tad mokiniams, kurių sveikata nuo paskutinio patikrinimo nepasikeitė ir vaikas tęs mokslus toje pačioje ugdymo ar mokymo įstaigoje – sveikatos pažymėjimai galios iki metų galo. Moksleiviams, kurių sveikatos būklė pasikeitė, profilaktiniai sveikatos tikrinimai bus atliekami ir pažymėjimai išduodami įprasta tvarka. Ir, šiuo atveju tėveliai savo vaikų sveikatą turi patikrinti gydymo įstaigoje iki mokslo metų pradžios. Dar svarbu paminėti, jog Sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad stovyklų, išskyrus sporto organizatoriai neturi reikalauti sveikatos pažymėjimų. Išskyrus  Higienos normoje „Vaikų poilsio stovykla. Bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“ taikomas išimtis.Nepamirškite, jog kasmetinis profilaktinis sveikatos patikrinimas, kurio metu įvertinama bendra sveikatos būklė, privalomas visiems vaikams iki 18 metų. Taip pat pilnamečiai mokiniai, kurie mokosi ugdymo įstaigoje, pagal bendrojo ugdymo programas privalo pasitikrinti savo sveikatą.

   Visi sveikatos patikrinimo rezultatai, pavyzdžiui, fizinio ugdymo grupė, ūgis, svoris, išvados ir rekomendacijos ir kt. gydytojų yra suvedamos į elektroninę sveikatos sistemą. Sveikatos pažymėjimų rekomendacijas, dėl mokinių sveikatos pedagogams teikia visuomenės sveikatos specialistas, vykdantis sveikatos priežiūrą mokykloje.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Post