Veiverių Tomo Žilinsko gimnazija Uncategorized Nuo liepos 1 d. galima teikti prašymus dėl socialinės paramos (nemokamo maitinimo) mokiniams.

Nuo liepos 1 d. galima teikti prašymus dėl socialinės paramos (nemokamo maitinimo) mokiniams.Priešmokyklinio ugdymo ir pirmos klasės mokiniams nuo rugsėjo 1 d. nemokamas maitinimas  skiriamas nevertinant pajamų. Pareiškėjas (vienas iš PUG ir pirmos klasės mokinių tėvų, (globėjų) ar kitų bendrai gyvenančių pilnamečių asmenų), deklaruojantis gyvenamąją vietą Prienų rajono savivaldybėje, dėl socialinės paramos mokiniams kreipiasi į mokyklą, kurioje mokinys mokosi, užpildydamas prašymą-paraišką.

 • 2 – 12 klasių mokinių tėvams prašymo formoje reikia nurodyti pajamas, ir pristatyti   patvirtinančius dokumentus (į pajamas neskaičiuojami už vaikus gaunami pinigai bei socialinės išmokos) .
 • Nemokamas maitinimas ir parama mokinio reikmėms įsigyti  skiriama jeigu:
  • Mokiniai turi teisę į nemokamus pietus ir į paramą mokinio reikmenims įsigyti, jeigu vidutinės pajamos vienam iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienam gyvenančiam asmeniui (toliau vadinama – vidutinės pajamos vienam asmeniui) per mėnesį yra mažesnės kaip 1,5 valstybės remiamų pajamų  (toliau – VRP) dydžio (187,5 Eur);
  • Mokiniai turi teisę į nemokamus pietus ir paramą mokinio reikmenims įsigyti, jeigu vidutinės pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės kaip 2 VRP dydžiai (250 Eur), atsižvelgiant į šeimos gyvenimo sąlygas šiais atvejais: ligos, nelaimingo atsitikimo, netekus maitintojo, kai motina ar tėvas vieni augina vaiką (vaikus), kai šeima augina tris ir daugiau vaikų ar bent vienas šeimos narys yra neįgalus;
 • Pajamų socialinei paramai mokiniams gauti apskaičiavimas:

Vidutinės mėnesio pajamos socialinei paramai mokiniams gauti apskaičiuojamos pagal 3 kalendorinių mėnesių iki kreipimosi dėl socialinės paramos mokiniams mėnesio pajamas, nustatytas Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo 17 straipsnyje, arba pagal kreipimosi (atskirais atvejais – praėjusio mėnesio) dėl socialinės paramos mokiniams mėnesio pajamas, jei bent vieno iš bendrai gyvenančių asmenų arba vieno gyvenančio asmens pajamų šaltinis ar bendrai gyvenančių asmenų sudėtis, palyginti su 3 praėjusiais kalendoriniais mėnesiais, pasikeitė.

 • Pirmą kartą pildantiems prašymą – paraišką reikalingi dokumentai (kopijos) socialinei paramai mokiniams gauti:
 • tapatybę patvirtinantis dokumentas;
 • vaiko (vaikų) gimimo faktą patvirtinantys dokumentai;
 • įmonės, įstaigos, organizacijos, fondo ar antstolio išduota pažyma apie lėšas vaikui išlaikyti;
 • žemės nuosavybės liudijimo arba pažymos apie turimą (nuomojamą) žemę kopija;
 • santuokos, ištuokos, mirties faktą patvirtinantys dokumentai;

Prašymo formas galima rasti gimnazijoje (klausti budinčio darbuotojo).

Prašymą galima pateikti ir elektroniniu būdu per Socialinės paramos šeimai informacinę sistemą www.spis.lt. Dokumentų apie šeimos gaunamas pajamas pareiškėjui pateikti nereikia.

 Socialinė pedagogė  Nijolė Spūdienė      

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Post

Mokinių kūrybos konkurso „Prienų krašto vyturiai“ laureataiMokinių kūrybos konkurso „Prienų krašto vyturiai“ laureataiGruodžio 1 dieną buvo pristatytas šešioliktas Prienų rajono mokinių kūrybos almanachas „Prienų krašto vyturiai”. Į šią knygelę pateko ir 4a klasės mokinių Godos Bartkevičiūtės, Ievos Kaminskaitės, Tomo Barščio ir buvusios