Visa Lietuva šoka 2023Kasmetinė rudeninė tradicinių šokių šventė visoje Lietuvoje užkrėtė gimnazijos bendruomenę gera nuotaika. Ypatingai smagu, kad gimnazijos ikimokyklinio ugdymo grupės vaikai į šventę atėjo nešini gėlėmis papuoštomis pintinėlėmis, kurios buvo pilnos rudenėlio gėrybių. “Boružiukų” grupės šokėjėliai, mokytoja Jolita Stanelytė, mokytojos padėjėja Laimutė Pažėrienė. “Voveriukų” grupės šokėjėliai, mokytoja Laima Kurtinaitienė ir mokytojos padėjėja Danguolė Petrukaitienė, “Zuikučių” grupės šokėjėliai, mokytoja Gražina Sakalavičienė, mokytojos padėjėjos Virginija Mikalauskienė, Zita Petrukaitienė. “Boružiuių” grupės šokėjėliai, mokytoja Jolita Stanelytė, mokytojos padėjėja Laimutė Pažėrienė. Priešmokyklinio ugdymo grupės “Ežiukai-1” šokėjėliai, mokytoja Rasa Jasūdienė, mokytoja Laimutė Černauskienė, priešmokyklinio ugdymo grupės “Ežiukai-2” šokėjėliai, mokytoja Eglė Dambrauskaite, mokytojos padėjėja Damutė Bačkauskienė. Šokio žingsneliu visi šokėjėliai šoko ratelį “Klausė žvirblis čiulbuonėlis”. Dar kartelį spėjom “sėti-krėsti ir imituoti” aguonėles. Valgėme visi, kad tik visos iškrėstos aguonos subyrėtų į burneles, kad nei vienas aguonos grūdas nenubyrėtų, ir šokdami jėgų turėtume. Visi pamojavome aukštai iškėlę rankutes – dėkojome saulutei, nes diena buvo graži – saulėta! Šokome ratelius “Tykiai ramiai upelis tekėjo”, “Atsitūpk atsistok, dar kartelį pakartok” – o kaip ne, jei smagu, ir dar visi kartu – tai kartoti nesunku! Šokdami rateliu “Einam, einam” vaikučiai šokio žingsneliu mokytojų vedami sugrįžo į savo grupes gimnazijoje.

Akcijoje „Visa Lietuva šoka“ dalyvavo visos gimnazijos klasės: pradinių 1-4 klasių mokiniai, 5-8 klasių mokiniai, Ig-IVg klasių gimnazistai, gimnazijos mokytojų, administracijos bendruomenė. Visi pagarbiai šokio žingsneliu pradėjome gimnazijos kiemelyje akciją “Visa Lietuva šoka“ – į tradicinių šokių siautulį, suteikę galimybę mėgautis GIMNAZIJOS BENDRYSTĖJE TRADICIJŲ PUOSELĖJIME, pasisemti džiaugsmo, energijos, atgaivinti dvasią ir kūną, pajusti, kaip smagu šokti ir suderėti poroje .

Akcija Visa Lietuva šoka” gimnazijoje praturtinta ilgiausių plaukų kasų rinkimais. Mergaitės, supintomis kasomis, muzikai skambant šokio žingsniu voroje sujungusios kasą prie kasos sudarė ilgą, gražią kasų pynę. Džiugu, jog gimnazijos moksleivės noriai supynė gražią, dailią, paprastą, bet ne prastą – ilgą kasų pynę. Kiekvienos klasės ilgiausių kasų moksleivė pademonstravo kasų ilgį, buvo kuo pasidžiaugti. Gimnazijoje ilgiausių plaukų kasų laimėtoja išrinkta Ig klasės mokinė Kornelija Ivanauskaitė. Mokytoja, Aldona Baranauskienė laimėtojai gimnazistei Kornelijai Ivanauskaitei į ilgiausias gimnazijoje išrinktas plaukų kasas, atminimui įrišo nupintas juosteles. Ilgakasės, demonstruodamos savo kasas – jų buvo ne viena dešimtis – sugrįžo prie savo klasės draugų, ir visa mokykla siautulingai šoko tradicinius šokius.

Džiaugiamės, kad aktyviai jungėmės į akciją “Visa Lietuva šoka“, graži bendrystė sužadino gėrėjimąsi mūsų tautinio paveldo puoselėjimu. Tikimės, jog tai visus paskatins perduoti tradicijas iš kartos į kartą.

Šokių mokytoja Jadvyga Beikauskienė

Ilgiausių kasų atstovės – laimėtojos klasėje:

1 kl. Augustaitytė Patricija

2 kl. Mičiūnaitė Austėja

3a kl. Pliuškevičiūtė Laurita

3b kl. Čibirkaitė Amelija

4a kl. Černiūtė Karina

4b kl. Čibirkaitė Austėja

5a kl. Strolytė Viltė

5b kl.Janiulytė Karina

6 kl. Petraškaitė Patricija

7 kl. Bakšinskaitė Simona

8 kl. Luckutė Arūnė

Ig kl. Ivanauskaitė Kornelija

IIg kl. Kubiliūtė Viktorija

IVg kl. Venzlauskienė Kamilė ir Keturakytė Gintarė

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Post