Veiverių Tomo Žilinsko gimnazija Uncategorized Literatūriniai pusryčiai. Vytautas Mačernis: (ne) dūžtančios formos

Literatūriniai pusryčiai. Vytautas Mačernis: (ne) dūžtančios formosIV g klasės mokiniai kartu su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja E. Keturakienė dalyvavo VDU studentų kūrybinės grupės „Declamationes“ organizuojamajame „Literatūrinių pusryčių“ renginyje „Vytautas Mačernis: (ne) dūžtančios formos“. Rytmetyje dalyvavo poetė, prozininkė, Maironio lietuvių literatūros muziejaus direktorė ir romano apie Vytautą Mačernį autorė Aldona Ruseckaitė. Pusryčių metu buvo skaitomi V. Mačernio eilėraščiai, atliekamos dainos, sukurtos pagal jo tekstus. Taip pat svarstomos pastovios ir dūžtančios formos Mačernio kūryboje, ieškoma sąsajų tarp Mačernio ir poezijos klasikos, tarp Mačernio ir šiandieninių poetinių formų. 
Rytmečio dalyviai aiškinosi, kodėl jaunam žmogui yra artima poeto kūryba. A. Ruseckaitė aptarė biografinį romaną „Dūžtančios formos“, atskleidė įdomių ir pikantiškų V. Mačernio biografijos detalių.
VDU studentų kūrybinė grupė „Declamationes“ nustebino ir rytinėmis vaišėmis: naminiu sūriu ir tikru žemaitišku kastinu.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Post

Respublikinis sakralinės muzikos festivalis „Giesmių giesmelė 2019“Respublikinis sakralinės muzikos festivalis „Giesmių giesmelė 2019“2019 m. balandžio 6 d. Kauno Palaimintojo Jurgio Matulaičio parapijos bažnyčioje vyko respublikinis vaikų ir jaunimo festivalis „Giesmių giesmelė 2019“. Šiais metais tai jau jubiliejinis 20-asis respublikinis sakralinės muzikos festivalis.