Veiverių Tomo Žilinsko gimnazija Uncategorized Ką man pasakoja Maironio namuose esantys daiktai?

Ką man pasakoja Maironio namuose esantys daiktai?Vos pravėrus Maironio buto duris, suskamba kanklės, pasigirsta Juozo Naujalio ir Maironio dainos „ Lietuva brangi“ melodija. Maironio namuose mane sužavėjo kambarių dekoras, dailūs baldai, raudono aksomo sofos, raižiniais puoštos spintos, retų knygų įvairiomis kalbomis gausa, puošnūs laikrodžiai. Man buvo įdomu pamatyti įspūdingus poeto paveikslus ir jo paties portretus, tapytus žymių dailininkų. Nustebino ir tai, kad didžiojoje svetainėje esančiu pusantro šimto metų pianinu vis dar grojama.
Elena, IIIg

Tai bene vienas įdomiausių mano lankytų muziejų. Sužavėjo, kad Maironis, būdamas pasiturintis žmogus, šelpdavo ne tik savo seseris, jų šeimas, bet ir svetimus žmones, dažniausiai gabius studentus, būsimus dailininkus, poetus.
Gabija, IIIg

Poeto bute patiko palėpė, kurioje eksponuojami Maironio leidiniai, nuotraukos. Ypač vertinga „Pavasario balsų“ knygelė, kuri rašyta dailia rašysena paties Maironio. Muziejaus palėpė- tobula vieta atskleisti poeto biografiją.
Nojus, IIIg

Įspūdį padarė Maironio butas, apstatytas vertingais baldais, kurių dauguma atsivežti iš Peterburgo. Ypač įdomiai įrengta didžioji svetainė, sienas įvairių stilių raštais dekoravo dailininkas Tadas Daugirdas. Nustebino tai, kad Maironis turėjo savo gėlių darželį ir sodą, kuriuos pats prižiūrėjo.
Vaineta, IIIg

Matėme Maironio darbo kambarį, kurio kampe stovi paslaptingas stalelis. Pasirodo, kad ant šio stalelio poetas su draugais žaisdavo kortomis! Rašyti eilėraščius mėgo atsistojęs prie specialaus stalo, žiūrėdamas pro langą į Rotušės aikštę. Maironis mėgo keliauti, o iš kelionių visada atsiveždavo po akmenėlį.
Aivaras, IIIg

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Post