Veiverių Tomo Žilinsko gimnazija Uncategorized VERTIMŲ KURSAI GIMNAZISTAMS

VERTIMŲ KURSAI GIMNAZISTAMSVeiverių Tomo Žilinsko gimnazijos Ig-IVg klasių 13 mokinių dalyvavo nuotoliniuose vertimo kursuose, kuriuos organizavo Kauno technologijos universitetas (KTU), Vilniaus universitetas (VU) ir Europos komisija.

Šiuose kursuose dalyvavo 250 mokinių ir mokytojų iš visos Lietuvos. Kursai buvo suskirstyti į keturias paskaitas: 1) įvadas įvertėjo profesiją, 2) dalykinis vertimas ir vertimo technologijos, 3) literatūrinis vertimas ir kultūrinis kontekstas, 4) audiovizualinis vertimas. Mokiniai taip pat galėjo išbandyti vertėjo profesiją atlikdami nedideles vertimo užduotis, taip pasiruošdami būsimai pamokai. Kaip teigia patys mokiniai, jiems kursai buvo naudingi ir reikalingi. Mokiniai teigė, kad po šių kursų pasikeitė jų požiūris į vertėjo profesiją, sužinojo naujų dalykų ir pagilino jau žinomus aspektus vertime.

Labai džiaugiamės ir didžiuojamės II g klasės mokiniu GVIDUPADAIGIU laimėjusiu prizą už geriausiai atliktą dalykinį vertimą! KTU jam skiria šias dovanas: pažymėjimas apie išklausytą vertimų kursą, kuprinė ir gertuvė.

Kursus surado ir juose dalyvauti mokinius dalyvauti subūrė VTŽG anglų kalbos mokytoja metodininkė Evita Maksvytienė.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Post