Veiverių Tomo Žilinsko gimnazija Uncategorized Spalio 28-30 d. jungtinė Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijos ir Skriaudžių pagrindinės mokyklos 5-8 klasių mokinių grupė vyko į edukacinę kelionę po Lenkiją.

Spalio 28-30 d. jungtinė Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijos ir Skriaudžių pagrindinės mokyklos 5-8 klasių mokinių grupė vyko į edukacinę kelionę po Lenkiją.             Pirma diena buvo skirta Varšuvos senamiesčiui. Aplankėm Undinėlės fontaną, Turgaus aikštę su nuostabiais buvusiais pirklių  namais, gotikinę Šv. Jono katedrą, pasivaikščiojom karališkuoju keliu praminta gatve, kuri jungia Pilies aikštę ir Vilanovo rūmus.

             Antrą dieną leidomės į Veličkos druskų kasyklas, kurios veikia jau 700 metų. Kasyklos yra 135 m gylyje. Puikiai įrengta ekspozicija supažindina su druskos kasybos istorija ir sunkiu kalnakasių darbu. Pats gražiausias kasyklų kūrinys – Palaimintosios Kingos koplyčia, kurioje viskas iš druskų: iš druskos kristalų šviestuvai, grindys. Koplyčioje vyksta pamaldos, vestuvės, koncertai.

             Aplankėme ir Vavelio katedrą, kurioje buvo karūnuoti beveik visi Lenkiją valdę karaliai. Savo kelionę tęsėme Krokuvos senamiestyje. Lankėmės Turgaus aikštėje, trumpam stabtelėjome prie Švč. Mergelės Marijos bažnyčios, miesto rotušės  bokšto, A. Mickevičiaus paminklo. Senamiesčio pakraštyje praėjome pro Krokuvos gynybinių sienų liekanas, Florijono vartus ir Barbakaną – miesto vartus saugojusį gynybinį įtvirtinimą.

             Trečios dienos ankstų rytą išvykome į Osvencimą. Apsilankėme buvusioje Aušvico koncentracijos stovykloje. Dažnai ši stovykla vadinama „pragaru žemėje“. Muziejuje matėme buvusių kalinių asmeninius daiktus, sukrautus krūvomis, dryžuotus drabužius, kalinių triaukštes lovas.

             Po apsilankymo Aušvico stovykloje, pasukome namų link.

             Kelionėje daug pamatėme, daug sužinojome, daug apkeliavome. Ir nors pavargom, bet namo grįžom su gera nuotaika, dainomis, viktorinomis ir didžiuliu šurmuliu!

             Muzikos mokytoja Gintarija Kereišienė

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Post

Tarptautinis 5-12 klasių dienoraščio konkursas „Tylėti sunku”Tarptautinis 5-12 klasių dienoraščio konkursas „Tylėti sunku”Š.m. lapkričio 21 dieną 8a klasės mokinė Justė Pažėraitė dalyvavo Tarptautiniame 5-12 klasių dienoraščio konkurso „Tylėti sunku” baigiamajame renginyje. Mokinė buvo apdovanota išskirtine padėka ir specialiai jai sukurtu kitų metų