Veiverių Tomo Žilinsko gimnazija Uncategorized Renginys „Kovo 20 d. – Žemės diena“

Renginys „Kovo 20 d. – Žemės diena“Kiekvienų metų pavasario slenkstyje mūsų žemėje trumpam stoja nepaprastas žibučių metas. Tada šviesiuose be paunksmio miškuose žydi tik ta viena mėlynžiedė gėlė. Virš jos velėnos kvapą kilnoja giedri sausvėjai, paukščių giedojimu pasitvenkia padangė. Vidurdienį, įsėdus į padebesių keltą, verta pakilti… Argi reikia stebėtis, jei žmogus lyg į meno šventę perka bilietą norėdamas pasigėrėti iš aukštai gimtąja žeme… “

Taip apie pavasario pradžią ir žemę rašė garsus Lietuvos geografas ir gamtininkas Česlovas Kudaba.

Šia proga mūsų mokykloje lankėsi Nemuno kilpų regioninio parko specialistės Rosita ir Viktorija. 7 klasės mokiniai klausėsi paskaitos „Nemuno kilpų regioninio parko saugomi objektai“.

Viktorija  pristatė parko  įsteigimo tikslą – siekiama išsaugoti unikalų didžiųjų Nemuno kilpų ir Punios šilo kraštovaizdį, jo gamtinę ekosistemą bei kultūros paveldo vertybes. Mokiniai sužinojo, kaip Lietuvoje paskirstytos saugomos teritorijos ir objektai (draustiniai, rezervatai, nacionaliniai parkai, gamtos paminklai), kurie iš jų yra mūsų rajone. Buvo primintos pagrindinės taisyklės, kurių reikia laikytis gamtoje ir kodėl reikia ją tausoti.

Įdomus lektorės pristatymas prikaustė mokinių dėmesį. Jie ne tik klausėsi, bet ir patys klausė, bei atsakė į pateiktus klausimus. Patys aktyviausi gavo dovanų knygą „Punios šilas“.

Mokytoja E. Dukynienė

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Post