Veiverių Tomo Žilinsko gimnazija Uncategorized Per perėją eikite saugiai!

Per perėją eikite saugiai!Prasidėjus mokslo metų maratonui, o ypač jam įsibėgėjus skubėjimas ir neatsargumas dažnai turi daug skaudžių pasekmių. Kartais kelio posūkis ar vingis, perbėgimas per kelią tinkamai neapsidairius bei ėjimas tamsoje nedėvint atšvaito tampa pražūtingu.

Kalbant apie vaikus būtina dar labiau pamąstyti apie saugų ėjimą per gatvę. Labiausiai reikia pasirūpinti mažaisiais eismo dalyviais, kurie dažnai būna neatsargūs, išsiblaškę. Taip pat reikėtų nepamiršti, kad vaikai yra mažesnio ūgio, todėl sunkiai pastebimi, jei stovi už automobilio ar kokio nors kito aukštesnio už juos objekto. Dar turime prisiminti, jog moksleiviai būna labiau atsipalaidavę ir mažiau atsargūs po vasaros, rudens ar  žiemos atostogų. Jie linkę pervertinti savo jėgas, tad skubėdami ar kviečiami savo draugų paskubomis lekia per gatvę, vildamiesi, jog bus greitesni už atvažiuojantį automobilį. Deja, toks optimizmas ne visada baigiasi laimingai!

Taigi, keletas  patarimų, kad saugiai pereitume kelią:

 1. Eidami per važiuojamąją kelio dalį elkimės saugiai:
 • eidami  per šviesoforo signalų reguliuojamą perėją,  paisykime šviesoforo signalų.
 • degant žaliam šviesoforo signalui turime apsidairyti, ar tikrai neatvažiuoja neatsakingo vairuotojo vairuojamas automobilis, kai jam tuo metu važiuoti draudžiama.
 • jei einame per šviesoforo nereguliuojamą pėsčiųjų perėją, turime pasižiūrėti į kairę ir į dešinę  kelio puses, kai tikrai įsitikiname, kad saugu – einame per kelią.
 • kai nėra pėsčiųjų perėjos, o reikia pereiti kelią, būtina susirasti saugią vietą kur kelias gerai matomas į abi puses ir nėra jokių krūmų, vingių ir kt. matomumui trukdančių kliūčių.
 1. Niekada nestovėkime prie perėjos labai arti važiuojamosios dalies.
 2. Kelkraščiu rekomenduojama eiti tik prieš transporto priemonių važiavimo kryptį – kairiąja puse.
 3. Kad ir kaip skubame kelyje turime išlikti ramūs ir atsargūs.
 4. Negalima eiti, bėgti per kelią, gatvę už stovinčios transporto priemonės, nes atvažiuojantys automobiliai nepastebės pėsčiojo.
 5. Visada reikia būti atsakingiems patiems už save, nekreipiant dėmesio į draugų įkalbinėjimus elgtis priešingai.
 6. Tamsiu paros metu būtina segėti atšvaitą, kad automobilių vairuotojai, jus, pastebėtų!

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Post