Veiverių Tomo Žilinsko gimnazija Uncategorized Gedulo ir vilties dienos minėjimas gimnazijoje

Gedulo ir vilties dienos minėjimas gimnazijojeGedulo ir vilties dieną  gimnazijoje prisiminėme  tremtinių išgyvenimus Sibiro toliuose.
Gimnazijos bibliotekoje veikė paroda, skirta tremčiai. Pamokose skaitėme tremtinių atsiminimus, bandėme atkurti skaudžių likimų mozaiką. Viena mergaitė prisimena nuostabią ramunių ir rugiagėlių pievą, kurią matė pro medinio vagono plyšius, vežama su tėveliais į Sibirą. Mūsų gimnazijos pievelėje taip pat pražydo rugiagėlių- atminties ir ilgesio – pieva. “Jei ne auksinės vasaros,/ Ne mėlynos vosilkos,/ Nebūtume atėję čia,/ Kur slenka dienos pilkos,”- skambėjo  mokyklos bendruomenės dainuojamos  dainos. Tremtinių dainos, primenančios Tėvynę, viltis ir tikėjimas neleido jiems palūžti amžino įšalo žemėje.
Tremtinių, partizanų dainos suskambo Skausmo kalnelyje, prie koplytstulpio tremtiniams Mauručiuose  ir prie gen. Kazimiero  Skučo , sovietų sušaudyto 1941 m., paminklo.  Gimnazijos skautai, šauliai, kiti gimnazistų atstovai nukankintiems ir žuvusiems mūsų tėvynainiams padėjo gėlių, uždegė atminimo žvakutes. Žuvusieji tremtyje pagerbti tylos minute.
O mūsų mintyse įsirėžė žodžiai: “Kentėjome už tai, kad mylėjome Lietuvą”.
Renginio organizatoriai

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Post