Veiverių Tomo Žilinsko gimnazija Uncategorized Bronės Buivydaitės vardo biblioteka

Bronės Buivydaitės vardo bibliotekaAš esu biblioteka.
Nesu nei sienos, nei lentynos,
Net ne knygos, sustatytos eilėmis,
Aš esu pasaulio išmintis,
surinkta ir pristatyta tau.
Aš esu atviros durys.
Įeik!

Gegužės 16 d. gimnazija atvėrė naujai įrengtos bibliotekos duris. Joje atnaujinta kompiuterinė įranga, nupirkti nauji baldai, o svarbiausia, jog biblioteka, perkelta iš atokaus kampelio, pasitinka visus tik įėjus pro gimnazijos duris.
Pagerbiant gimnazijoje 1920 -1925 m. lietuvių k. mokytoja dirbusios rašytojos Bronės Buivydaitės atminimą, bibliotekai  suteiktas Bronės Buivydaitės vardas. Įrengtas stendas „Bronės Buivydaitės – lietuvių k. mokytojos, režisierės, rašytojos – biografijos takais…“ Biblioteka papildyta naujomis rašytojos knygomis.
Gražia proga savo apsilankymu pagerbė Komunikacijos centro „Kalba. Knyga. Kultūra“ direktorė Lionė Lapinskienė, kuri negailėdama laiko surinko ir sukonspektavo informaciją apie Bronės Buivydaitės gyvenimo ir kūrybos kelią. Gimnazijoje taip pat svečiavosi Anykščių A. Baranausko ir A. Vienuolio – Žukausko memorialinio muziejaus direktorius Antanas Verbickas bei B. Buivydaitės namo -muziejaus ekskursijų vadovė Rita Jurkėnienė. Svečiai vedė integruotą lietuvių k. pamoką „Į kelionę  iš Veiverių: rašytojos B. Buivydaitės gyvenimo ir kūrybos takais“  II  ir III gimnazijos  klasių mokiniams. Pažintis su B. Buivydaitės sunkiu gyvenimu, bet šviesia kūryba, buvo papildyta ne tik nuotraukomis, bet ir nedidele muziejaus ekspozicija.
Dėkojame Panevėžio Komunikacijos centro „Kalba. Knyga. Kultūra“ direktorei Lionei Lapinskienei už pagalbą rengiant informacinį stendą, A. Baranausko ir A. Vienuolio – Žukausko memorialinio muziejaus direktoriui Antanui Verbickui už B. Buivydaitės nuotraukas bei dovanas. Nuoširdžiai dėkojame Veiverių bibliotekos bibliotekininkėms Oksanai Venckūnienei ir Ramunei Celiešienei už šiltus sveikinimus ir dovanas.

Bibliotekininkė Irma Gerulaitienė

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Post